EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’dan Açıklamalar

3.11.2022 - 18:05

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, geçen hafta kabul edilen enerji depolama düzenlenmesiyle birlikte 20-25 milyar dolarlık bir yatırım beklendiğini dile getirdi. Türkiye Rüzgâr Enerjisi Birliği (TÜREB) tarafından organize edilen, Türkiye Rüzgâr Enerjisi Kongresi’nden (TÜREK 2022) sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Mustafa Yılmaz yenilenebilir enerji sektör toplantılarında konu güneş ve rüzgâr enerjisi olunca ayrı bir heyecan ve motivasyon oluştuğunu söyledi. EPDK Başkanı "Enerji depolama teknolojilerinin yalnızca güneş santrali ekipman üreticileri için değil, batarya teknolojisi geliştiricileri ve üreticileri için de yeni bir heyecan, iş alanı ve istihdam olanağı sağlayacağına inanıyorum" dedi. Dünyanın gündemi bugünlerde yenilenebilir enerji konusunda ana başlık olarak görüldüğünü de ifade etti.

EPDK olarak sektörün her zaman yanında olduğunu söyleyen Başkan Mustafa Yılmaz, Türkiye’de yatırımlar devam ettiği sürece iyi günde ve kötü günde sektörün arkasında olacaklarını söyledi.

"Üreticiler aynı zamanda tüccardır, tedbirli tüccar olmak zorundasınız. Enerjinin geleceği ile ilgili depolamaya yönelik mevzuat önümüzdeki günlerde Resmî Gazetede yayımlanacak diyen Yılmaz, yatırım ortamını görüyoruz ve bu büyük bir fırsat dedi. Ayrıca yerli ve yabancı birçok yatırım çekeceğini düşünüyoruz diyen Başkan, Dünyada da iyi bir yer edineceğiz diye devam etti. Batarya yatırımını da Türkiye için büyük bir fırsat olarak görüyoruz ve bizim bataryamız sağlam, enerjimiz bitmez dedi. Geçen hafta kurulda kabul edilen enerji depolama düzenlenmesi ile birlikte 20-25 milyar dolarlık bir yatırım bekliyoruz." diyerek sözlerini bitirdi.

  •  Çamlıca Mah. Yenimahalle ANKARA TURKEY
  •  bilgi@enerjiweb.com
  •  (312) 397-7236

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Henüz yorum eklenmemiş.

Yorum Ekle

Menu