Yenimahalle Belediyesinden Pazar Yerlerine Güneş Enerjisi

9.01.2023 - 17:01

Ankara Yenimahalle Belediyesi beş pazar yerine güneş enerji santrali kuruyor…

Yenimahalle Belediyesi pazar yerlerini sadece kapalı hale getirmekle kalmıyor aynı zamanda pazar alanlarının üzerlerini yenilenebilir enerji kullanımı için güneş enerji santralleriyle daha da güzelleştiriyor. Yapılan bu çalışmalar aynı zamanda enerji tasarrufuna da büyük katkı sağlayacak. Beş pazar yerinde çalışmalar devam ediyor. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, inşaatların devam ettiği pazar yerlerini denetleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Fethi Yaşar “Yenimahalle’de tasarruf konusuna büyük önem veriyoruz. Ülke olarak enerji sarfiyatını azaltmak ve fosil yakıtlar yerine yenilenebilir enerjiye geçişi başlatmak için birlikte çalışmamız gerekiyor. Bugüne kadar kamu kaynaklarını özenle kullandık. Şimdi de beş mahallemizde açık olan pazar alanlarının üzerini kapatıyoruz. Bu alanlara güneş enerjisi panellerini konumlandırarak kendi elektriğimizi üretecek ve belediye bütçesine çok ciddi bir katkı sağlayacağız. Ürettiğimiz elektrikle belediyemizin tüm tesislerinin ihtiyacını karşılamayı planlıyoruz” dedi.

Proje çerçevesinde mevcutta üzeri açık olan Kardelen, Ergazi, İnönü ve Kentkoop Mahallesi Pazar yerlerinin üzeri kapatılarak fotovoltaik güneş enerji panelleri yerleştirilecek. Hazırlanan proje ile Batı Sitesi Mahallesi Pazar Yeri ile birlikte toplamda 26 bin 394 metrekare alana enerji paneli yerleştirilerek şebeke bağlantılı elektrik enerjisi üretimi yapılacak.

  •  Çamlıca Mah. Yenimahalle ANKARA TURKEY
  •  bilgi@enerjiweb.com
  •  (312) 397-7236

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Henüz yorum eklenmemiş.

Yorum Ekle

Menu