ABD Başkanı Joe Biden, enerjide acil durum bildirgesi yayınladı

7.06.2022 - 14:15

ABD Başkanı Joe Biden, yayımladığı acil durum bildirgesinde, temiz enerji teknolojilerinin yerli üretimini hızlandırmak adına Savunma Üretim Yasası’nın kullanılmasına yeşil ışık yaktı.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamaya göre, ABD’li tüketicilere elektrik sağlamada Rusya’nın Ukrayna’ya saldırıları ve iklim değişikliği sonucu oluşan aşırı hava olayları gibi bir takım faktörler tarafından tehditlerin oluştuğu vurgulandı.

Başkan Biden’ın temiz enerji teknolojilerinin yerli üretimini teşvik etmek için harekete geçtiği ve ABD’nin 2024 yılına kadar yerli güneş enerjisi üretim kapasitesini 3 katına çıkarma hedefinde olduğu açıklandı.

Biden’ın göreve başlamasından bu yana açıklanan yerli güneş enerjisi üretim kapasitesine yönelik eylemler, mevcut 7,5 gigavatlık temel kapasiteyi 15 gigavat artıracak.

ABD’de şebekelerin güçlendirilmesi ve temiz enerji projelerinin desteklenmesi için kısa vadeli güneş paneli tedarikinin artırılması gerekliliğine vurgu yapılırken, ABD, yeterli enerji kaynağına erişimini sağlamak için Kamboçya, Malezya, Tayland ve Vietnam’dan ithal edilen güneş panelleri 2 yıllığına tarifelerden muaf olacak.

Açıklamada, "Daha güçlü bir temiz enerji cephaneliği ile ABD, özellikle Putin’in Ukrayna’daki savaşı karşısında müttefiklerimiz için daha da güçlü bir ortak olabilir." ifadesi yer aldı.

  •  Çamlıca Mah. Yenimahalle ANKARA TURKEY
  •  bilgi@enerjiweb.com
  •  (312) 397-7236

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Henüz yorum eklenmemiş.

Yorum Ekle

Menu