ExxonMobil’den yükselen petrol ve doğal gaz fiyatlarıyla ilgili yeni açıklama

21.06.2022 - 17:42

ExxonMobil’in CEO’su Darren Woods yaptığı açıklamda, "Sektörde, COVID-19 nedeniyle arama yatırımlarında iki yıllık önemli bir azalma görüldü. Yeniden inşaya odaklanılırken, önümüzdeki üç ila beş yıl boyunca petrol piyasası sıkı olacak gibi görünüyor" dedi.

Rusya’nın Şubat ayında Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından petrol ve gaz fiyatları yükseldi ve bu da birçok Avrupalı hidrokarbon alıcısını Katar’dan gelen gaz da dahil olmak üzere alternatifler aramaya yöneltti.

Woods, Doha’daki Katar Ekonomik Forumu’na verdiği demeçte, şu anda endüstrinin talebe yetişmeye çalıştığını aktardı.

ExxonMobil ve QatarEnergy dünyanın en büyük sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) projesinin genişlemesinde birlikte çalışacaklar

Konferansta konuşan Katar enerji bakanı Saad al-Kaabi, QatarEnergy’nin ExxonMobil’i, Katar tarafından dünyanın en büyük sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) projesinin genişlemesinde ortak olarak duyuracağını söyledi.

Al-Kaabi de, Woods’un yorumlarını yineledi ve yetersiz yatırımın fiyatların yükselmesinin ’temel nedeni’ olduğunu savundu.

Kuwait Petroleum Corp’un başkan yardımcısı ve CEO’su Nawaf Saud Al-Sabah ise, "Kuveyt, gelecekte artan hidrokarbon talebini karşılayabilmemizi sağlamak için gerekli yatırımı yapmaya kararlıdır." dedi.

  •  Çamlıca Mah. Yenimahalle ANKARA TURKEY
  •  bilgi@enerjiweb.com
  •  (312) 397-7236

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Henüz yorum eklenmemiş.

Yorum Ekle

Menu