Dünya’nın enerji ihtiyacını 45 yıl karşılayabilecek bir enerji mevcut

7.05.2022 - 17:41

AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, "Karadeniz dünyanın ihtiyacını 45 yıl boyunca karşılayacak enerji stokuna sahip. Bunun adı nedir, hidrojen sülfürdür" açıklamasında bulundu.

Partisinin Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan Yıldırım, gündeme ilişkin açıklamalar gerçekleştirdi.

Artan enerji enflasyonuna, pandemi ve sonrası patlak veren Rusya - Ukrayna savaşına atıfta bulunan Yıldırım: ’’İşte bu şartlar altında dahi bu durumu en az hasarla atlatan ülke Türkiye’dir. Peki ne yapacağız. Dünyada böyle diye elimizi kolumuzu bağlayıp oturacak halimiz yok. Bununla ilgili de cumhurbaşkanımız, ekibi sürekli çalışıyor. Sürekli çareler üretmeye bakıyor. Bu sıkıntıları da aşacağız’’ değerlendirmesinde bulundu.

’’Sıfır karbon, sıfır egzoz, gerçek çevreci’’

Binali Yıldırım, Karadeniz’in engin yataklarında keşfedilen enerji kaynaklarına değinerek: ’’Çünkü bizim Türkiye olarak imkanlarımız ihtiyaçlarımızdan fazladır. Dolayısıyla bu işin de üstesinden geleceğiz. Bir gaz bulduk, 540 milyar metreküp bir gazımız var. Ama bu daha başlangıç. Arkası da gelecek. Karadeniz dünyanın ihtiyacını 45 yıl boyunca karşılayacak enerji stokuna sahip. Büyük bir servetin üzerindeyiz. Bunun adı nedir, hidrojen sülfürdür. Hidrojen de geleceğin en temiz gazıdır. Doğalgaz temiz diyoruz ya onun bile çıkardığı karbondioksit sera gazı var. Ama hidrojende hiçbir şey yok. Suyu buharlaştırıyorsunuz, gaz oluyor. Sıfır karbon sıfır egzoz, gerçek çevreci’’ dedi.

Bize Ulaşmak İçin

  •  Çamlıca Mah. Yenimahalle ANKARA TURKEY
  •  bilgi@enerjiweb.com
  •  (312) 397-7236

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Henüz yorum eklenmemiş.

Yorum Ekle

Menu